Neosho City Council

Meetings

  • 7 p.m.
  • First and Third Tuesday of Every Month
  • Neosho City Hall Council Chambers 
    203 E. Main St. 
    Neosho, MO 64850 

Members
The City Council consists of five members elected at large by the voters of the city for 3-year terms. The City Council selects one of its members to serve as mayor, who chairs City Council meetings and serves as the spokesperson for the City Council. The City Council also selects a member to serve as mayor pro tem, who assumes mayoral responsibilities in the mayor’s absence.

AllenDoubek
Mayor William J.P. Doubek                                                                                                                                               Mayor Pro Tempore Carmin Allen 
                                                                                                                                                                                                             
Email
Email
First Elected : April 2016                                                                                                                                                    First Elected: April 1992     
Reelected: April 2019                                                                                                                                                           Reelected: April 2018
Term Ends:  April 2023                                                                                                                                                         Term Ends: April 2021                                                                                                                                      

StephensWorkman
Councilman Jon Stephens                                                                                                                                              Councilman Tom Workman  

Email                                                                                                                                                                                             Email  
First Elected: April 2017                                                                                                                                                  First Elected: April 2010
Term Ends: April 2020                                                                                                                                                       Reelected: April 2018  
                                                                                                                                                                                                          Term Ends: April 2021 
                                  



                                                                                                        
Councilwoman Angela Thomas
Email                                                      
Appointed: January 2019
Term Ends: April 2019